Spotkanie Klubu Mentee i Klubu Mentora -"Strategia Porażki"

Strategia porażki-kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee.Tematem przewodnim spotkania była „Strategia Porażki” . Czwórka  mówców podzieliła się historiami swoich porażek i wnioskami, jakie z nich wyciągnęli. Gości powitali Agnieszka Bilińska-opiekun merytoryczny tegorocznego programu mentoringowego oraz Romeo Grzębowski-konsultant, trener i Mentor Fundacji Liderek Biznesu. Całe spotkanie zaczęło się grą networkingową.

Angelina Sarota,Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKN Orlen S.A. i członek Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu,opowiedziała 2 historie. Pierwszą nazwała „Zawsze bądź sobą”. Około 2 lata temu otrzymała do podpisu ważny dokument, co do którego jak mówi miała zastrzeżenia. Jednak otrzymała go jako ostatnia i nie było już czasu na dokonywanie zmian. Mimo to postanowiła się sprzeciwić i odmówiła podpisania umowy. Później jej to wielokrotnie wypominano. Jej zdaniem porażką była nieumiejętność panowania nad emocjami i zły pomysł na wyjście z sytuacji. Drugą opowieść nazwała „Nie zawsze kompetencje”. Zadniem Angeliny Saroty było oddelegowanie zakupu ważnego towaru . Wybrała osobę, która wydawała się odpowiednio kompetentną. Jednak , jak mówiła nie oceniła dobrze osoby, której przekazała zadanie. Porażkę spowodowała zła ocena emocjonalnych możliwości i kompetencji podwładnego.

Marlena Wieteska, Dyrektor Sprzedaży w Garden of Words i Mentor Fundacji Liderek Biznesu, podzieliła się historią porażki , która dotyczyła braku ustalenia granic. . Po odejściu z korporacji zaangażowała się w biznes parentingowy i razem ze wspólnikiem postanowiła wydać książkę. Zebrała od sponsorów dużą kwotę, która pozwoliła na wydanie publikacji bez wkładu własnego. Książka okazała się bardzo popularna, co dało firmie niezłe zyski. Po konfliktach ze wspólnikiem Marlena Wieteska została odcięta od przychodów firmy. Spór toczyła w sądach 3 lata. Ta historia nauczyła ją stawiać granice oraz podnoszenie się po porażce.

Artur Gabor, niezależny członek rad nadzorczych opowiedział o nietrafionych inwestycjach podejmowanych pod wpływem sentymentu i emocji.

Aleksandra Socha-Polska szablistka i olimpijka  mówiła o tym, jak ważna jest determinacja i konsekwencja w sporcie.

W ramach podsumowania Urszula Gąsior opowiedziała o tym jak wyciągać wnioski z porażek wg strategii Johna C. Maxwella.